Web Sitesi Zorunluluğu Kimler İçin Geçerlidir ?

30 Aralık 2011 Cuma

Yeni Türk Ticaret Kanunu internet siteleri ile ilgili bir çok konuyu da açıklığa kavuşturuyor.
Peki bu kanun kapsamına hangi şirketler giriyor.
Kanun şirketleri aşağıdaki gibi
gruplandırılmıştır:
> Şahıs şirketi
---Kolektif şirket
---Komandit şirket
>Sermaye şirketi
---Anonim şirket
---Limitet şirket
---Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirket

Bu guruplandırma içerisinde internet sitesi zorunluluğu Sermaye Şirketi kategorisi altında bulunan şirketler için geçerlidir.

Tanımsal Olarak Sermaye Şirketleri;
Sermaye şirketleri ise bir unvanla sermayesi paylara bölünmüş, ticari kar amaçlı
kurulan, parasal gücü ifade eden, tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar şeklinde tanımlayabiliriz

Yeni Türk Ticaret Kanunu Madde 1524-1 de şu ibare ile belirtilmiş

"Her sermaye şirketi, bir internet sitesi açmak, şirketin internet sitesi zaten mevcutsa bu sitenin belli bir bölümünü aşağıdaki hususların yayımlanmasına özgülemek zorundadır. Yayımlanacak içeriklerin başlıcaları şunlardır"

Eğer bir sermaye şirketi iseniz, siteniz yok ise veya varolan siteniz Yeni Türk Ticaret Kanunu Esaslarına Uygun değil ise Dörtgen Dizayn ın tam size göre bir teklifi var
İnecelemek İçin Tıklayın